Nabídka pronájmu skautské základny

Předskautská historie

Základna byla postavena někdy v 80. letech 20. století těžební společností, která v přilehlém lomu těžila kámen. Sloužit měla zřejmě jako rekreační objekt a zázemí pro pracovníky těžební společnosti. Koncem 80.let byla těžba z důvodu blízkosti obce Křtiny ukončena.

Základna, stejně jako sousední dřevěná a menší zděná budova přestaly být využívány a postupně chátraly. Někdy po roce 2000 převzal pozemky i s budovami Školní lesní podnik Křtiny, který spravuje okolní lesy. Pro dále chátrající základnu, s vymlácenými okny však neměl využití a tak v roce 2009 nabídl její pronájem skautům.

Skautská historie

Oslovení místní skauti neměli o budovu zájem (k čemu základna kousek od klubovny, že?), Školní lesní podnik Křtiny se tedy obrátil na brněnské skauty. V lednu 2010 vyrazila delegace pod vedením Ještěra na obhlídku objektu (foto zde), v Brně nakonec vážný zájem projevily jen dvě střediska. Při tahání sirek měl šťastnější ruku Čiča a tak se k základně dostalo naše středisko.

Dvě sousední budovy byly natolik zchátralé, že je Školní lesní podnik musel zbourat. Smlouvu na pronájem základny na 15let jsme podepsali koncem roku 2010 a hned v únoru 2011 jsme se pustili do rekonstrukce.

Klikněte pro detaily a fotky z brigád

Soupis všech brigádníků a poděkování

Tady je porovnání stavu v lednu 2010 (vlevo), stejné místo listopad 2014 (uprostřed) a nakonec finální stav 2018
Kuchyně Kuchyně po opravě Kuchyně
Koupelna Koupelna po opravě Koupelna

Ačkoli ještě nebylo vše podle našich představ, velká část práce se podařila realizovat do září 2015. V září tedy proběhla lehce předčasná slavnostní „kolaudačka“ a od té doby základna běží ve zkušebním omezeném režimu.